Štola Lehnschafter

Ve starém mikulovském rudném revíru se nachází celá řada důlních děl z 14 – 19. století. Štola Lehnschafter je však jedno z nejrozsáhlejších a nejstarších důlních děl v Mikulově. Ve štole se těžila stříbrná ruda již od 14. století a těžba zde skončila kolem roku 1851.

Štola je z velké části ražena ručně. V pozdějších letech se těžba přesunula do spodních pater a důl se tak rozrostl o dalších 10 pater do hloubky. Celkem má důl 12 pater a je bezmála 250 metrů hluboký. Řada návštěvníků se sem vrací především díky neopakovatelné atmosféře a autenticitě středověkého důlního díla. Štola byla totiž citlivě zpřístupněna převážně za použití tradičních materiálů a technologií. Některé chodby jsou prakticky v původním stavu z let 1500 – 1700. Spodní patra dolu jsou dnes sice veřejnosti nepřístupná, ale na jejich zprovoznění pro veřejnost se intenzivně pracuje.

Štolu Lehnschafter najdete nedaleko centra obce Mikulov v Krušných Horách. V okolí naleznete bohaté turistické vyžití, lyžařský areál i možnosti ubytování a stravování.

Navštivte štolu Lehnschafter

Další zajímavosti v okolí

Najít spojení

Mapa